„Książka daje nam tym więcej …”

„Książka daje nam tym więcej im więcej od niej wziąć chcemy pod takim hasłem czworo uczniów z  klasy VI b  przed swoimi rówieśnikami, zaprezentowało swoje ulubione książki i zachęcało do ich przeczytania.

Wśród zaprezentowanych książek znalazła się, znana młodzieży książka opowiadająca o życiu nastoletniego chłopca, Grega Heffleya, który chodzi do gimnazjum i w humorystyczny sposób opowiada o swoim życiu i wydarzeniach szkolnych w prowadzonym przez siebie dzienniku –  „Dziennik Cwaniaczka”  Jeffa Kinney.

Z gatunku powieści detektywistycznych, kryminału i fikcji literackiej zaproponowane zostały „Przygody Sherlocka Holmesa” Arthura Conana Doyle.  To opowieść  o detektywach  z Baker Street rozwiązujących różne skomplikowane zagadki kryminalne. A wyjątkowa i intrygująca osobowość głównej postaci powoduje, że nie możemy się od książki oderwać.

Książka, która wzbudziła największą ciekawość, to „Najgroźniejsi dyktatorzy w historii”  Shelley Klein o najokrutniejszych i najbardziej bezwzględnych  ludziach – tyranach.

Książka na deser – powieść fantasy – Charlie i fabryka czekolady” Roalda Daha. Jej głównym bohaterem jest Charlie, znajdujący Złoty  Kupon do fabryki czekolady szalonego pana Wonki a co dalej … przeczytajcie książkę.